Czy magazynowanie rzeczy bądź przeprowadzka są bezpieczne w trakcie pandemii koronawirusa COVID-19? - Więcej Miejsca

Specjalne oferty

Kliknij i Zobacz Szczegóły

Czy magazynowanie rzeczy bądź przeprowadzka są bezpieczne w trakcie pandemii koronawirusa COVID-19?

Wiele osób obecnie zastanawia się, czy oddawanie rzeczy bądź mebli na przechowanie do magazynu zewnętrznego jest bezpieczne w czasie koronawirusa. Albo, czy można i warto obecnie organizować przeprowadzkę prywatną lub biurową.

Jako Więcej Miejsca, cenimy zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, partnerów oraz klientów, którzy planują przeprowadzkę albo magazynowanie rzeczy bądź mebli w najbliższej przyszłości. Dlatego, postanowiliśmy was nieco uspokoić w tym temacie.

Dobra wiadomość jest taka, że koronawirus nie musi całkowicie paraliżować naszego życia i że można się przeprowadzić albo zmagazynować swoje rzeczy bezpiecznie. Jeśli zdecydujecie się na taki ruch, powinniście jednak zastosować specjalne środki ostrożności, żeby chronić zdrowie wasze i najbliższych.

Przechowalnia rzeczy i mebli Więcej Miejsca cały czas funkcjonuje. Przeprowadzka z nami też jest możliwa.

Rozumiemy waszą sytuację. Zrobiliście projekt mieszkania i planowaliście rozpocząć właśnie remont. Wiązało się z tym magazynowanie rzeczy i mebli, aby prace przebiegły sprawnie i żebyście mogli wrócić jak najszybciej do swoich odnowionych „czterech kątów”. Albo sprzedaliście mieszkanie i czekała was przeprowadza. Może kończy się wam obecna umowa najmu biura a w związku z przechodzeniem większości osób na pracę zdalną wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, nie chcecie się obecnie nigdzie przenosić i jedyną opcją jest magazyn rzeczy i mebli biurowych, taki jak oferuje Więcej Miejsca.

W takich i podobnych sytuacjach, zastanawiacie się jednak, czy warto i można gdziekolwiek się obecnie ruszać z domu.

Tak, można. Jeśli chcecie rozpocząć remont i korzystacie z pomocy architektów, możecie z ich pomocą zdalnie sprawdzać za pomocą narzędzi elektronicznych, jak postępują prace. Albo poprosić jednego z członków ekipy remontowej, by wam kręcił filmy z postępu prac. Nie musicie codziennie jeździć do tego mieszkania, tylko np. wyznaczyć sobie jeden dzień, w weekend, kiedy nikogo tam nie ma. Tym samym, macie też możliwość oddać swoje rzeczy na przechowanie. Nadal możliwa jest też przeprowadzka do nowego mieszkania lub biura. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie ma potrzeby anulowania tych wszystkich planów, które zajęły wam tyle czasu (i pewnie stresu), co było związane z prowadzeniem potrzebnych ustaleń, związanych ze znalezieniem odpowiednich firm, tak jak Więcej Miejsca, do realizacji zleceń!

Jeśli się zdecydujecie na taki ruch, powinniście szczególnie zadbać jednak o higienę i czystość swoją i otoczenia. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych wskazówek, które zwiększą wasze bezpieczeństwo podczas zaplanowanego odbioru waszych rzeczy na magazynowanie lub przeprowadzki w czasie koronawirusa.

Często myjcie ręce

Podczas pakowania swoich rzeczy, które planujecie oddać na przechowanie albo w związku z przeprowadzką, będziecie potrzebowali często myć ręce ciepłą wodą i mydłem. Niezależnie od tego, czy robicie to sami czy korzystacie z pomocy pracowników takiej firmy jak Więcej Miejsca, nadal powinniście dbać o higienę.

Pamiętajcie, aby nie dotykać twarzy ani ust w trakcie pakowania czy demontażu mebli. Mydło i woda nie zawsze będą pod ręką, ale musicie być świadomi swoich ruchów.

Noście rękawiczki i maski na twarzy

Obecnie można na zewnątrz zaobserwować wiele osób, które noszą rękawiczki i maski ochronne, kiedy np. idą do sklepu. Podczas pakowania swoich rzeczy również warto praktykować zwyczaj zakładania i noszenia rękawiczek a podczas przeprowadzki, szczególnie jeśli korzystacie z pomocy firmy zewnętrznej, także noszenia maski na twarzy. Poproście pracowników firmy, która wam pomaga, aby zrobili to samo.

Noszenie rękawiczek i masek na twarz to świetny sposób na zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusów i zarazków. Kiedy będziecie się przeprowadzać lub oddawać swoje rzeczy na przechowanie, będziecie dotykać wielu różnych rzeczy i wchodzić w interakcje z osobami spoza waszego codziennego otoczenia. Zatem, ochrona przy pomocy rękawiczek i masek to bardzo dobry pomysł aby chronić siebie, najbliższych ale też pracowników firmy zewnętrznej, przed koronawirusem COVID-19. A także, by nie przenosić ewentualnych zarazków do nowego mieszkania.

Zachowajcie bezpieczny dystans

Niezależnie od obecnej sytuacji z koronawirusem, zachowanie dystansu od innych osób jest zawsze ważną kwestią dla waszego zdrowia. Oczywiście nie powinniście popadać w skrajności, ale bądźcie świadomi zagrożenia i zachowajcie przynajmniej 1,5m bezpiecznego dystansu od pozostałych osób.

Dowiedzcie się, czy pracownicy realizujący dla was zlecenie, są zdrowi

Niezależnie od tego, czy czeka was przeprowadzka paru mebli a nie całego dobytku (bo np. część chcecie oddać albo wyrzucić), albo odbiór na przechowanie zaledwie kilku rzeczy z waszego mieszkania a nie od razu większości umeblowania z zawartością szaf, powinniście zapytać o stan zdrowia osób, które będą uczestniczyły w zleceniu.

Koronawirus jest bardzo zaraźliwą chorobą, szczególnie że dodatkowo ma okres inkubacji. Świadomość zdrowia ekipy, która będzie wam pomagać, jest bardzo ważna. Sami też powinniście poinformować firmę, która będzie dla was realizowała przeprowadzkę lub odbiór, czy w waszym najbliższym otoczeniu nikt nie miał ostatnio objawów koronawirusa.

Zrezygnujcie, jeśli nie czujecie się dobrze

Jeśli czujecie, że z waszym stanem zdrowia nie jest najlepiej i nie czujecie się na siłach, skontaktujcie się z firmą, która ma wam pomóc w przeprowadzce albo robić odbiór rzeczy i mebli na przechowanie i o tym powiedzcie. Im wcześniej, tym lepiej. Najważniejsze jest, żebyście byli zdrowi i bezpieczni. Zawsze można wyznaczyć inny termin na odbiór waszych rzeczy na przechowanie lub przeprowadzkę prywatną albo biurową. Daj koniecznie znać, jeśli ktoś z was lub ktokolwiek z waszej rodziny doświadczył ostatnio objawów koronawirusa. Przejrzystość jest bardzo ważna dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim stronom.

Na koniec

Jako odpowiedzialna firma zajmująca się magazynowaniem rzeczy i mebli bezpośrednio od klientów oraz oferująca kompleksowe przeprowadzki, zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji zagrożenia koronawirusem COVID-19. Wiemy jednak, że zachowując specjalne procedury i środki ostrożności, które sami wdrażamy, możemy wam pomóc w przeprowadzce bądź odebrać wasze rzeczy i meble do naszego magazynu, jeśli macie taką potrzebę i nie możecie przesuwać terminów. W czasie epidemii, ważny jest jednak zdrowy rozsądek, aby możliwie komfortowo i bezpiecznie wszystkie zaangażowane strony mogły przejść przez ten proces.

info@wiecejmiejsca.pl
+48 22 122 0234

Jesteśmy do dyspozycji:
poniedziałek – piątek, 10:00-20:30
sobota, 10:00-16:30