33 sprytne sposoby na przechowanie rzeczy w kuchni - Więcej Miejsca

Specjalne oferty

Kliknij i Zobacz Szczegóły

33 sprytne sposoby na przechowanie rzeczy w kuchni

W Więcej Miejsca, magazynowanie rzeczy i mebli oraz przeprowadzki traktujemy serio. Wiemy, jak ważne jest posiadanie wystarczającej przestrzeni po to, by żyło (i obecnie pracowało) się w mieszkaniu lepiej. W domowej przestrzeni, niezwykle istotnym pomieszczeniem jest kuchnia. Pomożemy Wam ją uporządkować.

W Więcej Miejsca, magazynowanie rzeczy i mebli oraz przeprowadzki traktujemy serio. Wiemy, jak ważne jest posiadanie wystarczającej przestrzeni po to, by żyło (i obecnie pracowało) się w mieszkaniu lepiej. W domowej przestrzeni, niezwykle istotnym pomieszczeniem jest kuchnia. Spędzamy w niej dużo czasu – przygotowując i spożywając posiłki wspólnie z najbliższymi. Kuchnia powinna być zatem funkcjonalna i uporządkowana, aby przebywanie w niej było dla nas przyjemne. Szczególnie dla tych osób, które dysponują małą kuchnią, może to być jednak wyzwanie. Dlatego postanowiliśmy pokazać wam 33 ciekawe sposoby na przechowanie rzeczy w kuchni, które pozwolą wygospodarować w tym pomieszczeniu więcej miejsca. Większość z nich nie wymaga zbyt skomplikowanego montażu. Naszym zdaniem, zastosowanie przynajmniej kilku z nich, może znacznie ułatwić i uprzyjemnić wam spędzanie czasu w kuchni, samemu czy też w gronie rodziny oraz znajomych.

 

PRZECHOWYWANIE AKCESORIÓW KUCHENNYCH

1.Uporządkuj pojemniki na żywność za pomocą organizerów

Peka

Czy jest ktoś, kto nigdy nie miał problemu ze sparowaniem elementów plastikowch pojemników na żywność? Z odsieczą przychodzą elastyczne organizery do szuflady, które dopasowują się do kształtu pudełek i innych przechowywanych przedmiotów, ułatwiając stawianie pojemników pionowo, dzięki czemu możemy ich zmieścić więcej w szufladzie.

 

2.Użyj wkładów do szuflad i posegreguj rzeczy według kategorii

Peka

Różne kategorie przedmiotów kuchennych, które trzymamy w szufladach sprawiają, że często są one wymieszane między sobą i łatwo o bałagan. Wkłady / skrzynki / pojemniki do szuflad, pomagają zapanować nad chaosem. Dzięki nim, łatwiej odnajdziemy to, co jest nam potrzebne.

 

3.Zamontuj we wnętrzu szafek uchwyty na pokrywy do garnków

Bazylia.pl

Pokrywy do garnków potrafią przysporzyć nie lada problemów, jeśli chodzi o ich układanie – są różnej wielkości, mają uchwyty i nie da się ich położyć jedna na drugą, bez efektu zsuwania się z siebie. Musimy się też nieźle nagimnastykować, jeśli potrzebujemy wyciągnąć tę, która jest na samym spodzie. Możemy sobie z tym łatwo poradzić, przyklejając na wewnętrznej stronie szafek kuchennych specjalne organizery na pokrywy.

 

4.Ułóż noże  w specjalnym organizerze

Bazylia.pl

Noże, które trzymamy w szufladzie pod blatem, często są wymieszane z innymi akcesoriami kuchennymi. To grozi ich szybszemu zużyciu i stępieniu. Możemy uporządkować tę kwestię za pomocą specjalnego organizera z dwupoziomową konstrukcją – na noże o krótkich i długich ostrzach. Ograniczamy też dzięki temu ryzyko skaleczenia.

 

5.Zamontuj na ścianie listwę magnetyczną na noże 

Japonskienoze.pl

Listwa magnetyczna ma kilka pożytecznych funkcji. Z racji, że możemy ją zawiesić na wysokości, chroni małe dzieci przed skaleczeniem ostrymi nożami, gdybyśmy trzymali je w szufladzie. Szybko możemy sięgnąć po noże, których szukamy, bo są cały czas widoczne. Jeśli posiadamy noże ze stali węglowej, zapewniamy im odpowiednią wentylację, zmniejszając ryzyko spatynowania czy rdzewienia. Do montażu wystarczą 2 kołki do ściany. Listwy to dobry pomysł zwłaszcza dla kucharzy.

 

6.Skorzystaj z organizera na sztućce

Bazylia.pl

Jeszcze gorszy bałagan niż z nożami, mamy zazwyczaj ze sztućcami – często leżą one w szufladzie pod blatem kuchennym między sobą bez składu i ładu. Za pomocą specjalnych, wąskich organizerów, możemy uporządkować ten temat i jednocześnie ograniczyć ryzyko porysowania sztućców.

 

7.Zamontuj na ścianie uchwyt na tablet lub książkę kucharską

Emako.pl

Jeśli nie mamy w głowie przepisów na dania, potrzebujemy zajrzeć do książki kucharskiej a coraz częściej do tabletu czy telefonu komórkowego. Tylko go je postawić, jak blat zastawimy składnikami do przyrządzania potrawy? Rozwiązaniem jest zamontowanie na ścianie specjalnego uchwytu na tablet, smartfon lub książkę kucharską. Dzięki niemu możemy mieć wygodny dostęp do przepisów kulinarnych, bez ryzyko zalania czy pobrudzenia sprzętu czy książki.

 

8.Przymocuj do ściany reling  na akcesoria kuchenne

 Emako.pl

Jeśli chcecie opanować nieład w szufladzie, w której szukacie na przykład łyżki stołowej, chochli albo trzepaczki, warto rozważyć montaż relingu na ścianie. Szybko zaprowadzicie porządek i będziecie mieli łatwy dostęp do tych przyborów, z których często korzystacie przygotowując swoją ulubioną zupę albo omlet.

 

9.Zamontuj uchwyt na rolki kuchenne

 Emako.pl

Standardowo ręcznik papierowy do przecierania mebli w kuchni czy „ściągania” ze stołu oraz blatu resztek jedzenia, kładziemy na stojaku kuchennym. Nie jest to złe rozwiązanie, ale montując go na ścianie na specjalnym uchwycie, oszczędzamy jeszcze więcej miejsca. Dodatkowo, możemy tam założyć rolkę foli spożywczej czy aluminiowej. Dzięki temu, łatwo zorientujemy się, kiedy powinniśmy uzupełnić zapasy. Uchwyt chroni też papier, który wisi nad blatem, przed zamoknięciem.

 

PRZECHOWANIE JEDZENIA

10.Zamontuj do ściany wiszący kosz na owoce i warzywa

The Container Store

Większość osób trzyma warzywa i owoce w drewnianych misach. Są one duże i zajmują sporo miejsca na blacie kuchennym. Jeśli chcesz wygospodarować więcej miejsca na przygotowywanie posiłków, możesz pomyśleć o umieszczeniu ich w podwieszanym trzypoziomowym koszu. Ok, tylko gdzie go zawiesić, jeśli sufit sięga 2,5m na wysokość? Rozwiązaniem może być zwykły hak kupiony w sklepie budowlanym, który zamontujecie do ściany a na nim powiesicie kosz.

 

11.Trzymaj owoce w koszach piętrowanych

Emako.pl

Podobnie jak pojemniki Więcej Miejsca, które używamy przy przechowaniu rzeczy klientów oraz przeprowadzkach, druciane kosze z uchwytami mają możliwość piętrowania. Optymalizujecie przestrzeń na blacie kuchennym czy spiżarni, wkładając do koszy owoce albo warzywa a następnie układając jeden na drugim. Możecie też je zawiesić na półce i trzymać w nich ścierki kuchenne bądź drobne naczynia.

 

12.Zainstaluj we wnękach kuchennych szafki wysuwane cargo 

ARTVINYL- POL

Wysuwane szafki to niezwykle wygodne rozwiązanie na magazynowanie butelek, przypraw, puszek i innych suchych artykułów spożywczych. Nie musicie się tak gimnastykować, gdy coś jest Wam potrzebne. Najlepiej warto o tym pomyśleć przed montażem kuchni. Jeśli jest na to za późno, możecie sami się pokusić o zrobienie takiej szafki, gdy macie odpowiednie zdolności manualne i postawić ją np. w prześwicie między lodówką a ścianą (można do tego np. wykorzystać długą szufladę od łóżka – instrukcja, jak to zrobić jest tutaj).

 

13.Trzymaj jedzenie w lodówce w pojemnikach na żywność

 The Container Store

Jeśli często robicie duże zakupy żywieniowe, może się zdarzyć że część jedzenia schowana za innym, ląduje w koszu. Mogą temu zapobiec przeźroczyste organizery. Dzięki nim, będziecie dokładnie wiedzieć, co trzymacie w lodówce i wybrać szybko to, na co macie ochotę. Zaoszczędzicie też sporo w budżecie domowym, bo będziecie wiedzieć, co zjeść w pierwszej kolejności, aby jedzenie nie przekroczyło terminu przydatności.

 

14.Trzymaj suchą żywność w pojemnikach plastikowych

 The Container Store

Wąskie plastikowe pojemniki pozwalają maksymalnie wykorzystać miejsce na półkach i w szufladach. Najlepiej, gdy są przejrzyste, aby była widoczna zawartość. Można w nich przechowywać makarony, cukier, produkty mączne, płatki śniadaniowe. Najlepiej dodatkowo użyć na wieczku etykiety z opisem zawartości i datą przydatności. Alternatywnie możecie wykorzystać słoiki po jedzeniu, które i tak kupujecie a potem zazwyczaj wyrzucacie, bo nie macie co z nimi zrobić.

 

15.Użyj wkładki ociekowej do zlewu jako pojemnika na owoce

Alveus

Wkładki ociekowe dopasowane do komór zlewozmywaka zajmują niewiele miejsca a stwarzają wiele możliwości. Przede wszystkim, ułatwiają  czynności kuchenne, bo można w nich przepłukać warzywa i owoce. Natomiast, po umyciu świeżych produktów, mogą służyć jako pojemnik do ich przechowania.

 

16.Ustaw pod ścianą wózek kuchenny na kółkach

Beliani

Regał na kółkach do kuchni ma dwa zadania. Po pierwsze, służy do przechowania owoców i warzyw, naczyń a nawet środków czystości. Jeśli mamy małą kuchnię, to im węższy, tym lepszy, aby zajmował jak najmniej miejsca pod ścianą w kuchni albo koło lodówki. Po drugie – gdy przyjdą goście, znacznie łatwiej i wygodniej jest przynieść bądź odnieść czyste czy brudne naczynia, sztućce oraz jedzenie, bez konieczności angażowania do pomocy osób, które nas odwiedzają.

 

17.Zamontuj na ścianie pojemnik na przechowywanie przypraw

Emako.pl

Czy zdarzyło Wam się zajrzeć do szuflady, w której trzymacie przyprawy i stwierdzić, że macie 3 otwarte opakowania bazylii? Najwyższy czas zrobić z tym porządek – tutaj może pomóc stojak na przyprawy, który łatwo można zamontować do ścianie. Zaoszczędzicie czas i pieniądze.

 

18.Zainstaluj na półce organizer na przyprawy

Bazylia.pl

Miejsce pod półkami w wiszących szafkach kuchennych często jest niewykorzystane. A szkoda, bo zazwyczaj możemy tam wygospodarować więcej miejsca, zawieszając na nich np. sprytne organizery na przechowanie przypraw. Dzięki temu, będziemy je mieli na wyciągnięcie ręki.

 

19.Zrób porządek ze słoikami z pomocą schodkowego organizera

Bazylia.pl

Jeśli nie chcecie trzymać słoików w dolnych szafkach, możecie je schować do wiszących. Aby nie mieć problemów ze znalezieniem tego, którego akurat potrzebujemy, warto je poukładać na schodkowym organizerze – najlepiej od najmniejszych do największych.

 

20.Poukładaj przyprawy w słoiczkach i sosy na tacy obrotowej

Emako.pl

Zazwyczaj najczęściej używane przyprawy albo sosy kładziemy na jakieś tacy na blacie. Czasami dostanie się do tego składnika, który jest potrzebny, bywa trudne i kończy się przewróceniem innych. Aby mieć do wszystkiego prosty dostęp, wystarczy funkcjonalna taca obrotowa, którą położymy na blacie albo półce kuchennej.

 

 21.Zamontuj półkę ścienną na świeże zioła

DWFurniture

Jeżeli lubicie gotować i dodawać do swoich dań świeże przyprawy, takie jak: bazylia, kolendra czy oregano, zazwyczaj doniczki z takimi ziołami lądują na parapecie pod oknem – są trudno dostępne a gdy chcemy wyczyścić tam blat, musimy je przenieść w inne miejsce. Rozwiązaniem może być półka montowana do ściany, na której położycie zioła. Nie dość, że będzie wam łatwiej po nie sięgać, to upiększycie swoją kuchnię o element dekoracyjny.

 

 MAGAZYNOWANIE ODPADÓW

 22.Zastosuj w szafce pod zlewem system do segregacji odpadów

Rejs

Szafka pod zlewozmywakiem jest prawdopodobnie najczęściej używaną w kuchni, ponieważ to właśnie tam zazwyczaj umieszczamy kosze na odpady. Obecnie jeden nam raczej nie wystarczy. Jeśli chcemy być proekologiczni – potrzebujemy do tego 3-5 koszy. Przydatne jest również miejsce, gdzie możemy położyć worki na śmieci, kostki do zmywarki, różne akcesoria i detergenty, których używamy do sprzątania w kuchni. Może w tym pomóc zestaw koszy dopasowany do szuflady.

 

23.Zrób w blacie otwór na obierki

 Peka

Kosz na resztki jedzenia, zamontowany w blacie, to oszczędność czasu podczas przygotowywania posiłków i mniej sprzątania przy obieraniu warzyw czy owoców ze skórki, krojeniu pieczywa albo robieniu pizzy bądź ciasta. Można skorzystać z gotowego rozwiązania albo samemu pobawić się otwornicą do wycinania otworów w blacie, jeśli posiadamy ją w zestawie narzędzi domowych.

 

24.Użyj kosza na bioodpady

 Alveus

Jeśli nie macie ochoty ingerować w blat kuchenny i zrobić otwór, do którego będziecie wrzucali resztki jedzenia, jest inne rozwiązanie. Możecie skorzystać z pojemnika, który łatwo zaczepia się pod blatem albo na bocznych drzwiach szafki pod zlewem. Uzyskacie dzięki temu dodatkowe miejsce do składowania odpadów, które następnie przełożycie z małym koszem do dużego pojemnika na odpady zmieszane. Tego typu rzeczy sugerujemy magazynować w kuchni jak najkrócej 😊.

 

PRZECHOWYWANIE AKCESORIÓW DO MYCIA

25.Zamontuj w zlewie uchwyt magnetyczny na ściereczkę

 Magisso

Zdarzyło wam się wieszać mokrą ściereczkę na baterii kuchennej? Nie wygląda to fajnie, prawda? Pomocny w takiej sytuacji może być uchwyt na tkaninę, dzięki któremu będzie ona poza zasięgiem wzroku –  naszym i  gości. Dodatkowo, będziecie mieć do niej łatwy dostęp w zlewie. Na uchwycie ściereczki wysychają znacznie szybciej niż gdy leżą w zlewie. To ogranicza też zanieczyszczenie bakteryjne a ściereczki starczą na dłużej. Dzięki magnesowi, uchwyt łatwo zamontować w zlewie.

 

26.Przymocuj w zlewie uchwyt magnetyczny na gąbkę

Magisso

Uchwyt na gąbkę spełnia podobną funkcję jak ten na ściereczkę, z tym że służy do przechowywania gąbki do mycia naczyń. Poza kwestią zmniejszenia nieprzyjemnego zapachu i bakterii, gdy gąbka leży w zlewie pełnym naczyń, uchwyt eliminuje też jej szorstkość, która często pojawia się, gdy zostawiamy mokrą gąbkę na blacie kuchennym.

 

PRZECHOWANIE NACZYŃ I POZOSTAŁYCH RZECZY

27.Przyłącz do zlewu tacę ociekową

 

Alveus

Czasami nasze kuchnie pozbawione są miejsca do suszenia naczyń. Jeśli dysponujemy miejscem na zlewie, możemy położyć na części blatu tacę ociekową. Z jednej strony chroni ona nasz blat kuchenny (jeśli jest drewniany) przed wsiąkaniem w niego drewna, ponieważ woda z naczyń ścieka dzięki specjalnej konstrukcji do zlewu. Z drugiej – może nam powiększyć blat, jeśli nie potrzebujemy używać zlewozmywaka, gdy we wnęce położymy tacę.

 

28.Zamontuj ociekarkę relingową na ścianie

 

Rejs

Jeśli nie dysponujecie zmywarką albo nie macie zbyt dużo miejsca na blacie, mycie i suszenie naczyń – szczególnie po odwiedzinach gości, może być kłopotliwe. Wówczas warto rozważyć montaż na ścianie ociekarki na naczynia. Ważne, aby na dole była wyposażona w plastikowy pojemnik zbierający wodę z naczyń. Na takim relingu też możecie zawiesić ręcznik papierowy do wycierania blatu kuchennego.

 

29.Przechowuj kieliszki do wina na relingach

 Rejs

Systemy relingowe to funkcjonalne i proste rozwiązanie. Łatwo je zamocować i dostosować do swoich potrzeb. Tworzą je: metalowa rurka i dopasowane akcesoria, które można na niej zawiesić. Na haczykach możemy powiesić kubki, na wieszakach – kieliszki, na jedno lub dwupoziomowych półkach postawić słoiczki z przyprawami, puszki z herbatą i kawą albo doniczki z ziołami.

 

30.Umocuj nad blatem półkę kuchenną

 DWFurtniture

Jeżeli chcecie mieć więcej przestrzeni w kuchni i nie planujecie montować górnych zamykanych szafek kuchennych, możecie mimo wszystko potrzebować dodatkowego miejsca na przechowanie naczyń. Funkcjonalnym i dobrze wyglądającym rozwiązaniem będzie otwarta półka ścienna, na której można postawić wazy, filiżanki czy talerze. Nie dość, że praktycznie, to efektownie wzbogaca wnętrze kuchni.

 

31.Zawieś półkę sufitową na kwiaty i butelki nad wyspą kuchenną

DWFurniture

Pewne produkty, takie jak butelki z winem, które powinny być poza zasięgiem dzieci a z drugiej strony, łatwo dostępne dla dorosłych (np. do gotowania). Ich przechowanie bywa kłopotliwe, ponieważ są wysokie i zazwyczaj nie mieszczą nam się w szafce. Sprytnym pomysłem jest wykorzystanie na ich przechowanie półki, którą możemy zamontować do sufitu. Dobrze wyglądają na niej też kwiaty.

 

32.Umieść w rogu kuchni na blacie narożną półkę kuchenną

Emako.pl

Zazwyczaj w rogu kuchni kładziemy tacę na owoce. I dalej może sobie tam stać, ale przestrzeń nad nią warto wypełnić wielopoziomową półką, która pozwoli w mądry sposób zorganizować dodatkową przestrzeń.

 

33.Przechowuj rzeczy w magazynie Więcej Miejsca

Więcej Miejsca

Wykorzystaliście kilka sprytnych sposobów na przechowanie rzeczy w kuchni i wciąż brakuje wam miejsca? Skontaktujcie się z zespołem Więcej Miejsca. Przyjedziemy, odbierzemy i przechowamy dla Was w naszym bezpiecznym i zadbanym magazynie wszystkie rzeczy (kuchenne i nie tylko) oraz meble, na które brakuje wam przestrzeni. Gdy będą Wam potrzebne, przywieziemy je wam szybko z powrotem. Za sprawą katalogu online, łatwo sprawdzicie, co dla Was przechowujemy. Zamówcie przechowywanie już dziś.

info@wiecejmiejsca.pl
+48 22 122 0234

Jesteśmy do dyspozycji:
poniedziałek – piątek, 10:00-20:30
sobota, 10:00-16:30