Self Storage: Gdzie szukać alternatywy? - Więcej Miejsca

Specjalne oferty

Kliknij i Zobacz Szczegóły

Self Storage: Gdzie szukać alternatywy?

Magazyny samoobsługowe typu self storage to forma korzystania z dodatkowej przestrzeni przechowywania. Boksy, schowki i komórki self storage są wynajmowane przez osoby prywatne oraz klientów biznesowych – szczególnie w mieście tak gęsto zaludnionym jak Warszawa, w którym każdy dodatkowy metr jest na wagę złota. Jednak formuła self storage to rozwiązanie, które nie jest idealne dla każdego. Gdzie szukać alternatywy?

Usługi przechowywania z odbiorem i dowozem rzeczy

Co prawda, magazyny samoobsługowe typu self storage zapewniają nieograniczony dostęp do magazynowanych przedmiotów, natomiast inne usługi, takie jak ta reprezentowana przez Więcej Miejsca, pozwalają na zamówienie magazynowania i transportu wybranych lub całości przechowywanych przedmiotów pod wskazany adres. Wielu klientów obawia się, że magazynowanie z dowozem w sposób znaczący ogranicza dostęp do przechowywanych przedmiotów, w związku z czym nie sprawdzi się jako rozwiązanie do przechowywania:

  • odzieży sezonowej,
  • sprzętu sportowego,
  • dekoracji świątecznych,
  • książek i dokumentów,
  • mebli.

W praktyce dostęp, jaki mamy do przechowywanych przedmiotów w dużej mierze zależy od dostawcy usług magazynowych. W formule self storage najczęściej uzyskujemy dostęp do boksu czy schowka, który wynajęliśmy i sami musimy jeździć za dnia lub w nocy, aby przegrzebywać się przez rzeczy, wyjmować, wkładać i układać na nowo przedmioty. Usługi z odbiorem/dowozem magazynowanych przedmiotów wymagają w tym aspekcie odrobiny planowania, ale jeśli działamy z pewnym wyprzedzeniem, umówienie się na dowóz przedmiotów w dogodnym dla nas terminie jest łatwo osiągalny. Jednocześnie w przypadku dostawy większych gabarytów nie musimy się martwić ich transportem – dostawca usług magazynowych zapewnia dowóz pod wskazany adres.

Self Storage: Zalety i Wady

Każda forma przechowywania przedmiotów poza miejscem zamieszkania lub prowadzenia działalności ma swoje zalety i wady. To, która okaże się dla nas najbardziej dogodna zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli zależy nam na nieograniczonym samodzielnym dostępie do schowka, self storage może być pewnym rozwiązaniem, ale musimy się wówczas liczyć, że poświęcamy na taką formę magazynowania własny czas i wysiłek, gdy moglibyśmy w międzyczasie robić inne, bardziej przyjemne rzeczy. Jeśli zależy nam na wygodnym przechowywaniu rzeczy (ubrań, książek, zabawek dziecięcych czy dekoracji świątecznych), które mogłyby się zmieścić do kilku pojemników albo planujemy sukcesywnie „pozbywać się” rzeczy ze schowka – self storage może się okazać zwyczajnie nieopłacalny i niewygodny. Zwłaszcza, jeśli dysponujemy bardzo ograniczonym zakresem rzeczy do przechowania albo chcielibyśmy ponosić coraz mniejsze opłaty, wraz z ograniczaniem wynajmowanej powierzchni.

info@wiecejmiejsca.pl
+48 22 122 0234

Jesteśmy do dyspozycji:
poniedziałek – piątek, 10:00-20:30
sobota, 10:00-16:30